Procházka v krásné přírodě

Okolí Prašivé v Beskydech je velmi oblíbenou oblastí nejen pro paraglidingové piloty, ale hlavně pro pěší turisty, milovníky svěží přírody a rodiny s dětmi. Vykreslili jsme pro vás čtyři z nejužívanějších tras a na ně navazující parkovací místa s možnostmi občerstvení.

Vyhlídková trasa

5 km, 2:30 pěšky, jednoduchý parking, koupání u splavu, odpočinek i pro děti 

Zajímavými výhledy zdaleka nejzajímavější trasa s prostorným parkovištěm, možností pěkného koupání v řece a občerstvení i s točenou zmrzlinou v restauraci U Bobra. Na trase vás čeká Přírodní rezervace Kršle, vyhlídkový traverz okolo Čuplu, poutní místo s kouzelným kostelíkem na Malé Prašivé, třeba kratší odpočinek u Turistické chaty s dětským hřištěm, pak výhled od vysílače na Velké Prašivé, procházka nad Přírodní rezervací Vysutý, vysutý vodopád pod Čuplem, vyhlídka Nad vysutým s pohledem na Lysou horu a další beskydské vrcholy a sestup přes Kršle k řece Morávka.

Kočárková trasa

4,4 km, 1:40 hodin chůze, stále po pěkném asfaltu

Jediná trasa, po které se na Prašivou dostanete po asfaltu, bohužel s malým parkovištěm a uskakováním před jedoucími auty a cyklisty vyjíždějícími a sjíždějícími z Prašivé. Na trase je jediné výhledové místo v závěrečné části směrem na obec Nošovice a zvlněnou krajinu kolem Skalice.

Kamenitá trasa

4 km, 1:40 hodin chůze, v poslední třetině výstup po kamenité příkré cestě

Naučná stezka s parkovištěm u Maryčky. Nejprve po pěkném asfaltu k restauraci Kohutka, pak po prudkém asfaltu a nakonec po kamenitém chodníčku přímo k chatě nebo po lesní cestě kolem Prašivé. Zajímavější výhledy lze čekat až v horní části trasy v lesních výsecích s výhledem na Hyundai a kopečkovaté okolí Skalice. Tato trasa vede pod západním paraglidingovým startovištěm. Po procházce můžete ochutnat domácí pivo Kohut a nebo se třeba okoupat u venkovního bazénu, který je součástí restaurace Kohutka.

Saunová trasa

3,7 km, 1:30 hodin chůze, nejdříve asfalt, pak lesní cesta, finále v sauně

Zaparkujte pohodlně, bezpečně a legálně

Každý z nás chceme zaparkovat co možná nejblíže. Na Prašivou však můžeme vystoupit po několika zajímavých trasách a k dispozici k nim máme hned několik parkovacích ploch. Podívejte se do mapy, zkontrolujte si kolik parkovacích míst která plocha má a chytře vybírejte.

Respektujte prosím zákaz parkování podél cest a na soukromých pozemcích. Děkujeme…

Napište nám

Máte dotaz na padáky, létání, nebo cokoliv jiného? Napište nám, rádi s vámi dáme řeč :-)